herb_jpii.png
Krótki rodowód
rodziny Wojtyłów

W XVIII w. z Żabnicy do Czańca przeniosła się rodzina Wojtyłów. Byli to protoplaści Ojca Świętego, obecnie Sługi Bożego Jana Pawła II. W Czańcu mieszkał jego dziadek Maciej, który później zajął się kupiectwem i przeniósł się do Lipnika k. Bielska. Tam urodził się ojciec Karola Wojtyły, który pracując w wojskowości osiedlił się w Wadowicach.

Stuletni dystans czasowy nie zatarł w ludzkiej pamięci faktu, że do Bielska Maciej Wojtyła przybył z niedalekiego Czańca, potomkowie Wojtyłów żyją w Czańcu do dzisiaj.
dzisiaj jest środa, 22 paĽdziernika, 295 dzień 2014 roku
Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 PAŻDZIERNIKA

1. Dzisiaj w Rzymie - beatyfikacja Ojca Świętego Pawła VI a w Polsce - 30 rocznica zamordowania Ks. Jerzego Popiełuszki przez Służby Bezpieczeństwa. Po Mszach Świętych ucałowanie relikwii Błogosławionego.
2. W Kościele Powszechnym rozpoczyna się dziś Tydzień Misyjny.
3.Różaniec o godz. 16.30 poprowadzą Róże Żywego Różańca. Różaniec w tygodniu o 17.30. Różaniec w sobotę poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
4.Jutro o godz. 18.00 Msza Święta o uzdrowienie.
5. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta dla Akcji Katolickiej, po niej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w Betanii.
6. We środę wspomnienie Św. Jana Pawła II. O godz. 7.00 i 18.00 Msza Święta i ucałowanie Relikwii Świętego.
7. We czwartek o g. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy wszystkich a szczególnie parafian z domów za cmentarzem, z ul. Cisowej, Pejzażowej, Wesołej, Bratków, Cierniowej i Cytrynowej oraz V Różę Kobiet.
8. W piątek o godz. 18.00 Msza Św. dla wszystkich rodziców dzieci I Komunijnych klas II abc. Po niej obowiązkowe spotkanie.
9. W sobotę, 25 października o g. 15.30 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży będzie uczestniczyć w Korowodzie Świętych.
10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych organizuje akcję sprzątania cmentarza. Wszystkie osoby chętne, które chcą zgłosić groby wymagające wyczyszczenia proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne plony i za ofiary za wieniec dożynkowy, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla parafian całego Zagłębocza.
12. Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Ofiarodawcom - „Bóg zapłać”.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii kolorowe kalendarze misyjne oraz kalendarze ze Św. Janem Pawłem II. Cena 4 zł.
14. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej oraz u siostry w zakrystii. Karty na wypominki roczne i jednorazowe można pobrać pod chórem oraz od ministrantów.
15. W niedzielę 26 października składka przeznaczona na otoczenie.
16. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o kradzieży kostki granitowej sprzed kościoła. Dziś z przykrością musimy znów zawiadomić, że doszło do aktu wandalizmu. Została zniszczona część świeżo ułożonej tzw. opaski. Trudno to nawet komentować. Wszy stkich prosimy, by nie chodzili po terenie budowy.
17. Zakład Pogrzebowy p. Andrzeja Garusa wykonał do naszego kościoła nieodpłatnie 8 ław. Zostały one umieszczone przed stałymi ławkami. Za dar składamy serdeczne ”Bóg zapłać”.
18.W poniedziałek od godz. 10.00 - 15.00 Zespół Charytatywny będzie rozdawał skrzynki z jabłkami dla tych, którzy korzystali z darów.
19. Za sprzątanie świątyni i kwiaty „Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu Kościoła w poniedziałek prosimy parafian z Bukowca Porąbskiego c. d. do p. Górków, w sobotę Bukowiec Porąbski - Komczysko.