herb_jpii.png
Krótki rodowód
rodziny Wojtyłów

W XVIII w. z Żabnicy do Czańca przeniosła się rodzina Wojtyłów. Byli to protoplaści Ojca Świętego, obecnie Sługi Bożego Jana Pawła II. W Czańcu mieszkał jego dziadek Maciej, który później zajął się kupiectwem i przeniósł się do Lipnika k. Bielska. Tam urodził się ojciec Karola Wojtyły, który pracując w wojskowości osiedlił się w Wadowicach.

Stuletni dystans czasowy nie zatarł w ludzkiej pamięci faktu, że do Bielska Maciej Wojtyła przybył z niedalekiego Czańca, potomkowie Wojtyłów żyją w Czańcu do dzisiaj.
dzisiaj jest piątek, 27 marca, 86 dzień 2015 roku
Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Witam O. Waldemara ze Zgromadzenia O.O. Redemptorystów oraz brata Miro, kleryka, również ze Zgromadzenia O.O. Redemptorystów.

Dzisiaj IV niedziela miesiąca. Składka na otoczenie kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA POSTU 22 MARCA 2015
1.Dzisiaj o 15.00 Droga Krzyżowa. O 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta.
2.Program Rekolekcji jest w „Natanaelu” z ubiegłej niedzieli. Jest również umieszony na stronie internetowej i w gablotce. Spowiedź Wielkopostna we wtorek - 24 marca. Plan spowiedzi jest na stronie internetowej i drzwiach kościoła. Chorych w domach odwiedzimy jutro od godz. 14.00. Prosimy o potwierdzenie zgłoszenia. Natomiast Msza Święta dla chorych w kościele będzie nie w poniedziałek, lecz we środę o godz. 16.00.
3. Msza Święta dla Apostolatu Maryjnego, jutro o godz. 18.00.
4. We środę - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego a zarazem Dzień Świętości Życia. Po Mszy Świętej rano i wieczorem możliwość podjęcia lub odnowienia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
5.We czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy parafian z Bukowca Porąbskiego Górnego oraz VIII Różę Kobiet.
6. W piątek o 16.00 - Droga Krzyżowa dla dzieci. O 17.00 - dla dorosłych, po niej Msza Święta. O godz. 19.00 - Droga Krzyżowa dla młodzieży.
7. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm przed każdą Mszą Świętą. Uroczyste poświęcenie przed Mszą Świętą o godz. 12, potem procesja wokół kościoła i Msza Św. Po Mszy Św. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsza palmę. Zwyczajem lat poprzednich o zafundowanie nagród prosimy sponsorów.
8. Krótkie zebranie organizacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bie- rzmowania będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00.
9. Dziękujemy naszym strażakom za obecność i troskę o bezpieczeństwo na Drodze Krzyżowej z Czańca do Porąbki.
10. Ofiary na „Ciemnicę„ i „Grób Pański” prosimy składać do puszek.
11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zwyczajem lat poprzednich organizuje w sklepach zbiórkę darów z myślą o matkach samotnie wychowujących dzieci i rodzin żyjących w ubóstwie.
12. Zadbajmy o nabycie chociaż jednej gazety katolickiej dla naszej rodziny.
13. Kancelaria czynna we czwartek i piątek od godz. 16.00 - 17.30.
14. W zakrystii są już do odebrania życzenia świąteczne.
15.Tym. którzy złożyli ofiarę na otoczenie kościoła oraz tym, którzy sprzątali świątynię „Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu Kościoła w poniedziałek prosimy parafian z Czańca Górnego c.d. z ul. Kard. Wojtyły od p. Bogaczów do p. Witkowskich, w sobotę II strona Domaczki od p. Marusarz do Wojtyłów - Rodaków.