herb_jpii.png
Krótki rodowód
rodziny Wojtyłów

W XVIII w. z Żabnicy do Czańca przeniosła się rodzina Wojtyłów. Byli to protoplaści Ojca Świętego, obecnie Sługi Bożego Jana Pawła II. W Czańcu mieszkał jego dziadek Maciej, który później zajął się kupiectwem i przeniósł się do Lipnika k. Bielska. Tam urodził się ojciec Karola Wojtyły, który pracując w wojskowości osiedlił się w Wadowicach.

Stuletni dystans czasowy nie zatarł w ludzkiej pamięci faktu, że do Bielska Maciej Wojtyła przybył z niedalekiego Czańca, potomkowie Wojtyłów żyją w Czańcu do dzisiaj.
dzisiaj jest niedziela, 25 stycznia, 25 dzień 2015 roku
Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Dzisiaj IV niedziela miesiąca. Składka na wypłacenie przebudowy otoczenia kościoła. Za każda ofiarę „Bóg zapłać”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 STYCZNIA

1. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 9.00 Zespół Czaniec zaśpiewa kolędy. O godz. 10.45 - dzieci z Przedszkola Nr 1 w Czańcu przedstawią dla nas Jasełka. O godz. 16.30 Nabożeństwo do MB Czanieckiej, po nim o 17.00 Msza Święta.
2. Grupa Teatralna i Zespół Wokalny przy Młodzieżowym Centrum Aktywności Twórczej w Czańcu zaprasza na „Jasełka” pt. „Anioł w opałach”. Jasełka zostaną wystawione jeszcze dzisiaj o godz. 17.00
3. Jutro o godz. 15.30 wyjazd na Jasełka do teatru w Cieszynie.
4. We czwartek o 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza parafian z Pasionek z ul. Granicznej Górnej, Laurowej, Leśnej. Lipowej, Lazurowej, Lustrza nej, Literackiej i Liliowej oraz VII Różę Kobiet.
5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedziel- nego, Niedzieli.
6. W dniu 6 lutego przypada 250. rocznica ustanowienia na ziemiach polskich liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie my we środę - 28 stycznia po Mszy Św. wieczornej.
7. W dniach od 5 - 8 marca włącznie odbędzie się pielgrzymka na Litwę. Zwiedzimy Suwałki, Troki, Wilno, katedrę Św. Piotra i Pawła oraz słynne Kaziuki Wileńskie. Koszt 520 zł.
Program pielgrzymek na cały rok 2015 umieszczony jest na stronie internetowej i w gablotce.
8. Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 8.00. Prosimy o potwierdzenie w zakrystii.
9. Tym którzy złożyli ofiarę na otoczenie kościoła oraz tym, którzy sprzątali świątynię „Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu Kościoła w poniedziałek prosimy parafian spod kaplicy pod szkołą od p. Kowalskiej do p. Sędziakowej, w sobotę wszystkie róże różańcowe