herb_jpii.png
Krótki rodowód
rodziny Wojtyłów


W XVIII w. z Żabnicy do Czańca przeniosła się rodzina Wojtyłów. Byli to protoplaści Ojca Świętego, obecnie Sługi Bożego Jana Pawła II. W Czańcu mieszkał jego dziadek Maciej, który później zajął się kupiectwem i przeniósł się do Lipnika k. Bielska. Tam urodził się ojciec Karola Wojtyły, który pracując w wojskowości osiedlił się w Wadowicach.

Stuletni dystans czasowy nie zatarł w ludzkiej pamięci faktu, że do Bielska Maciej Wojtyła przybył z niedalekiego Czańca, potomkowie Wojtyłów żyją w Czańcu do dzisiaj.
dzisiaj jest niedziela, 20 kwietnia, 110 dzień 2014 roku
Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
ZMARTWYCHWSTANIE 20 KWIETNIA 2014

1.Z racji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa każdej rodzinie życzymy, by Zmar-twychwstały Chrystus napełnił każdą rodzinę taką wiarą, która wszystko zwycięża. Życzenia nasze kierujemy również do wszystkich chorych, cierpiących i pozostających bez pracy.
2. Duszpasterzom, Siostrom Duchaczkom, wszystkim Parafianom błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i opieki Pani Czanieckiej życzy Ks. Filip Piotrowski.
3. Dziś o godz. 16.30  Nowenna do Miłosierdzia Bożego połączoną z Nowenną do błog. Jana Pawła II i o godz. 17.00  Msza Św. Wieczorna. 
4. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w niedzielę. O 16.30 Nowenna.
5. Od wtorku do soboty Nowenna doMiłosierdzia Bożego i bł. Jana Pawła II odprawiana będzie przed Mszą Świętą wieczorna czyli o godz. 17.30, po Mszy Św. ucałowanie relikwii krwi bł. Papieża. 
6. W imieniu wszystkich uczestników, zwycięzców i obdarowanych, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania sponsorom: R M Pluciak, L Z Dybał, A J Pawica, A I Kozieł, A W Rudzki, M J Szymalski, W Szymalski, T J Stwora, G M Orawczak, G M Smółka za ufundowanie nagród na coroczny Parafialny Konkurs Palm oraz paniom Grażynie Orawczak i Teresie Stwora za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego konkursu. Także KSM dziękuje tym, którzy włączyli się w zorganizowanie świątecznych paczek dla matek samotnie wychowujących. Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz właścicielom sklepów. Serdeczne - Bóg zapłać!
7. We środę o godz. 18.00 Msza Święta dla Apostolatu Maryjnego. 
8. We czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich parafian a zwłaszcza z Górnicy Bukowskiej z ul. Bukowskiej i Brzozowej oraz V róże Żywego Różańca. Także w czwartek o godz. 17.30 - przyjęcie „Iskry Bożego Miłosierdzia”, Nowenna i Msza Święta. 
9. W piątek o godz. 9.00 rano z naszej parafii wyjeżdża pielgrzymka na kanonizację bł. Jana Pawła II.
10. Również w piątek po Mszy Św. wieczornej młodzież oazowa zaprasza na inscenizację pt. Karol Wojtyła i jego związki z Oazą.
11. W przyszłą niedzielę - kanonizacja błog. Jana XXXIII i Jana Pawła II, który - jak wiemy - jest „związany z naszą parafią przez swoich pradziadów”. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Wszystkich parafian prosimy, by już w sobotę na każdym domu umieszczono flagę. By, wieczorem w każdym domu - oświetlono okna. A przed każdym domem na ul. Ks. kard. Karola Wojtyły zapalono znicze. W tym historycznym dniu:
O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkie rodziny z lampionami lub zniczami, w których zaniesiemy do naszych domów „Iskrę Bożego Miłosierdzia”. Tym, którzy naprawdę nie mogą być obecni o godz. 15.00 „Iskrę Bożego Miłosierdzia”  przekażemy po każdej Mszy Świętej. 
O godz. 17.00 Msza Święta dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II z udziałem Zespołu Wokalno - Instrumentalnego „Moderato”. Uroczysta Msza Święta dziękczynna zostanie odprawiona 3 maja o godz. 10.45.
O godz. 21.37 - dzwony zaproszą każdą rodzinę, by wokół „Iskry Bożego Miłosierdzia zgromadziła się  na modlitwę dziękczynną do Św. Jana Pawła II. 
12. Msza Święta w kaplicy Bożego Miłosierdzia przy dawnej krzyżówce zostanie odpra-wiona w niedzielę, 27 kwietnia o godz. 18.15. 
13. Zachęcamy do lektury świątecznej prasy katolickiej.
14. „Bóg zapłać” za ofiary na „Ciemnicę i na kwiaty do Bożego Grobu oraz za ofiary na przebudowę otoczenia kościoła i za pomoc w sprzątaniu świątyni we wtorek po Świętach prosimy parafian: cd. al. Fabrycznej do p. Kąkola i z ulicy Koralowej, w sobotę Czaniec Dolny przy Gościńcu od p. Zemczaków do p. Chwirutów.