herb_jpii.png
Krótki rodowód
rodziny Wojtyłów

W XVIII w. z Żabnicy do Czańca przeniosła się rodzina Wojtyłów. Byli to protoplaści Ojca Świętego, obecnie Sługi Bożego Jana Pawła II. W Czańcu mieszkał jego dziadek Maciej, który później zajął się kupiectwem i przeniósł się do Lipnika k. Bielska. Tam urodził się ojciec Karola Wojtyły, który pracując w wojskowości osiedlił się w Wadowicach.

Stuletni dystans czasowy nie zatarł w ludzkiej pamięci faktu, że do Bielska Maciej Wojtyła przybył z niedalekiego Czańca, potomkowie Wojtyłów żyją w Czańcu do dzisiaj.
dzisiaj jest czwartek, 2 paĽdziernika, 275 dzień 2014 roku
Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email

XXVI NIEDZIELA - 28 WRZEŚNIA 2014

1.Jeszcze raz zwiastujemy wszystkim jedną z najważniejszych wiadomości. W niedzielę, 12 października rozpoczniemy w naszej świątyni ewangelizację dorosłych i starszej młodzieży. Istotą ewangelizacji będzie odnowa wiary… Zmieniamy nasz ubiór, odnawiamy mieszkanie… Trzeba też, abyśmy zadbali o odnowę wiary.
2.W niedzielę, 12 października, ks. Sebastian Rucki, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego, głosić będzie w naszej świątyni kazania ewangelizacyjne dla dorosłych i starszej młodzieży. Celem tych spotkań będzie przygotowanie do Odnowy Wiary w naszej parafii.
3.Dzisiaj o 15.00 przy pomniku Św. Jana Pawła II włączamy się w modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata. O 16.30 - Nabożeństwo do MB Czanieckiej. O 17.00 Msza Święta.
4. We środę rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe.. W Rzymie rozpoczyna się Synod poświęcony rodzinie. Ojciec Święty prosił rodziny o modlitwę. W czasie Nabożeństw Różańcowych będziemy się modlić za nasze rodziny: dzieci za mamę i tatę. Mama i tata za swoje dzieci. Na różaniec zapraszamy całe rodziny. Na Różańcu będziemy się modlić w tygodniu o 17.30, w niedziele o 16.30.W niedzielę 5 października wyjątkowo zamiast procesji różańcowej wokół kościoła Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe rozpoczniemy godzinie 16.00

PROGRAM  PROWADZENIA  MODLITWY  RÓŻAŃCOWEJ
W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU

PONIEDZIAŁEK - Szkoła Podstawowa dzieci klasy 0, I, IV VI
WTOREK - Gimnazjum
ŚRODA - Szkoła Podstawowa dzieci klas II, III i V
CZWARTEK - Straż Honorowa NSPJ
PIĄTEK - KSM, Młodzież Oazowa
I SOBOTA - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
II SOBOTA - Radio Maryja,
III SOBOTA - Akcja Katolicka i Rada Parafialna
IV SOBOTA - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
V SOBOTA - Radio Maryja
NIEDZIELA - Róże Różańcowe

5. We czwartek o g. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy wszystkich a szczególnie parafian z Czańca Górnego z ul. Ks. Kard. Karola Wojtyły od nr 155 do 201 oraz z ul. Głębokiej, Magnoliowej, Mglistej, Gruszowej i Majowej oraz II Różę Kobiet.
6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej codziennie przed każdą Mszą Świętą a w I Czwartek i w I Piątek od godz. 17.00. Msza Święta I Piątkowa dla członków Straży Honorowej NSPJ o godz. 7.00 a dla dzieci i młodzieży o godz. 18.00. Kancelaria w I czwartek i I Piątek czynna od godz. 19.00. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00. Prosimy o potwierdzenie.
7. W sobotę o 17.00 Msza Św. o błog. Boże i zdrowie dla grupy „Michael” w 7 rocznicę powstania.
8. W niedzielę 5 X o g. 15.00 Msza Św. na Górnym Czańcu przy kaplicy MB Fatimskiej.
9. Po Mszy Św. można nabyć prasę katolicką. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 20 zł . oraz kalendarze ze Św. Janem Pawłem II po 5 zł.
10. „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiarę na otoczenie kościoła. „Bóg zapłać” za kwiaty i sprzątanie świątyni. O pomoc w sprzątaniu Kościoła w poniedziałek prosimy parafian z Przytnicy oraz z  lewej strony od cmentarza, w sobotę z prawej strony do p. Kolbrów.