herb_jpii.png
Krótki rodowód
rodziny Wojtyłów

W XVIII w. z Żabnicy do Czańca przeniosła się rodzina Wojtyłów. Byli to protoplaści Ojca Świętego, obecnie Sługi Bożego Jana Pawła II. W Czańcu mieszkał jego dziadek Maciej, który później zajął się kupiectwem i przeniósł się do Lipnika k. Bielska. Tam urodził się ojciec Karola Wojtyły, który pracując w wojskowości osiedlił się w Wadowicach.

Stuletni dystans czasowy nie zatarł w ludzkiej pamięci faktu, że do Bielska Maciej Wojtyła przybył z niedalekiego Czańca, potomkowie Wojtyłów żyją w Czańcu do dzisiaj.
dzisiaj jest środa, 4 marca, 63 dzień 2015 roku
Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
II NIEDZIELA Wielkiego Postu 1 marca 2015

1. Dzisiaj o 15.00 Droga Krzyżowa. O 16.00 Gorzkie Żale, po nich Msza Święta.
2. Również dzisiaj Dzień Modlitwy i Solidarności z misjonarzami. Możemy im pomóż postem, ofiarowaniem cierpień, darem serca. Przed kościołem można złożyć ofiarę na misje.
3.W czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na adorację zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza z Alei Fabrycznej z ul. Królewskiej, Kasztanowej i Koralowej oraz IV Różę Kobiet.
4. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej codziennie ½ g. przed każdą Mszą Świętą a w Czwartek i w I Piątek od godz. 17.00. Msza Święta I Piątkowa dla członków Straży Honorowej NSPJ o godz. 7.00 a dla dzieci i młodzieży i grup parafialnych o godz. 18.00.
5. W piątek przez cały wielki post droga krzyżowa:
DLA DZIECI O GODZ. 16.00
DLA STARSZYCH O GODZ. 17.00, po niej Msza Święta.
DLA MŁODZIEŻY O GODZ. 19.00
6. W I Sobotę Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 7.00. Po niej Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu MB. Chorych odwiedzimy w czasie rekolekcji.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza Święta o dary Duch Św. Bog. Boże i zdrowie dla Ks. Tomasza w Dniu Urodzin i Imienin.
8. W ciągu całego Wielkiego Postu ofiary na „Ciemnicę„ i „Grób Pański” prosimy składać do puszek przy bocznych ołtarzach i przy wejściu głównym.
9. W przyszłą niedzielę o godz.10.45 udzielimy błogosławieństwa dzieciom.
10. Rodziców prosimy: niech Waszą troską będzie pamięć o nabyciu choćby jednej gazety katolickiej. Do nabycia jest nowy, wielkopostny numer „Małego Gościa Niedzielnego”. W zakrystii można również nabyć ilustrowaną broszurę dla dzieci pt. „Mali rycerze” czyli o tym, jak wytrwać w wierze. Cena 7 zł.
11. Bardzo prosimy, by rezerwowane Msze Święte uregulować co najmniej tydzień przed ich odprawieniem.
12. Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Czańcu  ogłasza zapisy dzieci w wieku od 3 do 5 lat do przedszkola na rok szkolny 2015/2016. Zapisy odbywać się będą w dniach
 od 2  do 20 marca 2015  w godz. 8.00 - 15.30 w biurze dyrektora  przedszkola. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola  wraz z załącznikami  można pobrać w przedszkolu lub na stronie internetowej przedszkola    www.czaniecprzedszkole1.eu
13. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czańcu informuje, że zapisy do klas pierwszych dzieci urodzonych w 2008 roku oraz w roku 2009 na rok szkolny 2015  / 2016 i zamieszkałych w obwodzie  szkoły będą realizowane od 2 do 20 marca. Zapisów należy dokonywać w sekre- tariacie   Szkoły Podstawowej w godzinach od 7.30 - do 15.30 wypełniając pisemne zgłoszenie.
Dzieci zamieszkałe poza obwodem będą przyjmowane w dniach od 23 do 31 marca 2015 roku przez wypełnienie pisemnego wniosku.
14. Tym. którzy sprzątali świątynię „Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu Kościoła w poniedziałek prosimy parafian z Pasionek c.d. do p. Gałuszków, w sobotę z Czańca Górnego od p. Pałoszów do p. Emilii Dudziak.