herb_jpii.png
Krótki rodowód
rodziny Wojtyłów

W XVIII w. z Żabnicy do Czańca przeniosła się rodzina Wojtyłów. Byli to protoplaści Ojca Świętego, obecnie Sługi Bożego Jana Pawła II. W Czańcu mieszkał jego dziadek Maciej, który później zajął się kupiectwem i przeniósł się do Lipnika k. Bielska. Tam urodził się ojciec Karola Wojtyły, który pracując w wojskowości osiedlił się w Wadowicach.

Stuletni dystans czasowy nie zatarł w ludzkiej pamięci faktu, że do Bielska Maciej Wojtyła przybył z niedalekiego Czańca, potomkowie Wojtyłów żyją w Czańcu do dzisiaj.
dzisiaj jest czwartek, 18 grudnia, 352 dzień 2014 roku
Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email

III NIEDZIELA ADWENTU 14 XII 2014

1. Dzisiaj o godz. 16.30 - Nieszpory i o 17.00 - Msza Święta.
2. Roraty dla dzieci i młodzieży o 17.30. Przed nimi Koronka do Bożego Miłosierdzia.
3. We środę zakończyliśmy 9 - tygodniowe Rekolekcje Odnowy Wiary czyli ewangelizację dorosłych i starszej młodzieży. W rekolekcjach uczestniczyły 63 osoby. Między nimi wielu młodych mężczyzn i kobiet oraz osób w średnim wieku. Konsekwencją rekolekcji jest powstała w naszej parafii Grupa Ewangelizacyjna „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Ewan -gelizacja wg Św. Jana Pawła II to nowy sposób bycia Kościołem
4. Msza Święta o uzdrowienie jutro o godz. 17.30. Na tę Mszę Świętą zapraszamy wszy - stkich uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary.
5. Spotkanie Grupy Ewangelizacyjnej „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” we środę 17 grudnia o godz. 18.30. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych.
5. We wtorek o 17.30 Msza Święta dla Akcji Katolickiej, po niej spotkanie w Betanii.
6. We czwartek o 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza parafian z Łęgu z ul. Bratniej, bukietowej, Bzów, Bukowskiej, Brzegowej, Bluszczowej i Kalinowej oraz V Różę Kobiet.
7. W piątek o 19.00 - spotkanie Rady Parafialnej.
8. W sobotę, 20 grudnia po Mszy Św. o godz. 17.30 katecheza dla rodziców o chrzestnych.
9. Chorych odwiedzimy we wtorek, 23 grudnia.
10. Tradycyjna Wigilia dla samotnych odbędzie się we  wtorek, 23 grudnia w Domu Kultury w Bujakowie o godz. 15.00. Zapewniony Dojazd z Czańca od godz. 14.00 - 14.30.
11. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie we czwartek, 18 grudnia przez cały dzień, od g. 8.00 - 17.30 oraz dla młodzieży od g. 19.00 - 20.00.
12. Życzenia świąteczne można odbierać w zakrystii. Prosimy o to młodzież i dorosłych.
13. Świece „Dzieła Wigilijnej Pomocy Dzieciom” w cenie 6 zł można nabywać pod chórem
14. Zwyczajem lat poprzednich Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje w sklepach zbiórkę darów z myślą o matkach samotnie wychowujących dzieci i dla biednych rodzin. KSM zachęca do nabywania kartek świątecznych z motywami religijnymi.
15. Dzisiaj można złożyć ofiarę na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Ofiarodawcom - „Bóg zapłać”.
16. Akcja oddawania krwi odbędzie się w małej Sali OSP w Kobiernicach w najbliższy piątek od g. 13.30 - 16.30.
17. Wszystkim, którzy sprzątali świątynię składamy „Bóg zapłać. O pomoc w sprzątaniu Kościoła w poniedziałek prosimy parafian z Czańca Dolnego z ul. Kęckiej od p. Pindlów do p. Bułkowej, w sobotę os. na Krzyżówce ul. Karpacka i Słoneczna.